Jan Peranić

Rođen je 1998. godine u Zagrebu i trenutno živi u Zaprešiću, gdje uspješno balansira između svoje profesionalne karijere i ljubavi prema sportu.

Kao Category Manager u Polleo Sportu, ima ključnu ulogu u oblikovanju i vođenju portfelja proizvoda. Polleo Sport je tržišni lider u području sportske opreme i dodataka, što zahtijeva stalnu inovaciju i prilagodbu kako bi se održala ta pozicija.

Jedan od glavnih aspekata njegovog posla uključuje pregovaranje s renomiranim svjetskim brendovima, kako unutar fitness industrije, tako i šire. Ovi pregovori zahtijevaju razumijevanje tržišta i proizvoda te sposobnost usklađivanja interesa tvrtke s interesima partnera. Razvija i održava odnose s ključnim dobavljačima, analizira njihove proizvode i usluge te radi na sklapanju ugovora koji omogućuju pružanje najboljih mogućih proizvoda kupcima.

Osim pregovaranja, aktivno uključen u razvoj proizvoda. Ovo uključuje istraživanje i identifikaciju novih prilika na tržištu, testiranje i evaluaciju novih proizvoda te razvoj strategija za njihovo lansiranje. Da bi se postigli maksimalni rezultati, blisko surađuje s različitim odjelima unutar tvrtke, uključujući marketing, regulativu i prodajne kanale.

S odjelom marketinga radi na razvijanju i implementaciji promocijskih kampanja koje pomažu u promociji novih proizvoda i jačanju branda. Razvijaju strategije koje se usklađuju s tržišnim trendovima i potrebama kupaca kako bi osigurali maksimalnu vidljivost i prepoznatljivost proizvoda.

Suradnja s odjelom regulative osigurava da svi proizvodi zadovoljavaju pravne i sigurnosne standarde. Radi zajedno s timom kako bi osigurao usklađenost proizvoda s važećim zakonodavstvom i normama, čime se minimiziraju rizici i osiguravaju kvaliteta i sigurnost.

S odjelom prodajnih kanala Jan surađuje kako bi optimizirali distribuciju i prodaju proizvoda. Analiziraju učinkovitost različitih prodajnih kanala, prilagođavaju strategije kako bi poboljšali prodaju i osigurali da proizvodi stignu do kupaca na najučinkovitiji način.

Njegova odgovornost također obuhvaća analizu tržišnih trendova i konkurencije kako bi identificirao prilike za rast i unaprijedio ponudu proizvoda. Jan prati najnovije trendove u industriji fitnessa i sporta, kao i opće tržišne promjene, kako bi osigurao da Polleo Sport ostane ispred konkurencije i da proizvodi odgovaraju potrebama i očekivanjima kupaca.

U sportskom svijetu, karate je njegov poziv. Aktivno se bavi karateom više od 15 godina, nositelj je crnog pojasa te WKF (World Karate Federation) i EKF (European Karate Federation) trenerske licence. Položio je ispit na obrazovanju za odrasle kao karate trener, što mu omogućava da svojim sportašima pruža kvalitetan trening i podršku.

Posljednje četiri godine se posvetio radu s mladim sportašima, gdje kao trener usmjerava njihov razvoj i uspjeh. Pet njegovih sportaša osvojilo je nagrade u Zagrebačkoj i Krapinsko-zagorskoj županiji, a desetak nagrada u gradu Zaprešiću, što je rezultat njegovog predanog rada i posvećenosti.

Njegov angažman u karateu prepoznat je nagradom Zagrebačke županije za najuspješniji sportski kolektiv 2023. godine. Kao glavni trener i trenutni tajnik kluba, odgovoran je za vođenje tima, organizaciju natjecanja i koordinaciju svih aktivnosti unutar kluba. Njegova uloga uključuje mentorstvo mladim sportašima, izgradnju njihovih tehničkih vještina i sportskog duha te promicanje karatea kao sporta i načina života.

Uz profesionalne obaveze i vođenje treninga, izvanredno studira na SCIT-u na Kineziološkom fakultetu, gdje se dodatno usavršava u području sporta.

Spajanje njegove profesionalne karijere u menadžmentu s ljubavlju prema borilačkom sportu omogućuje mu da se razvija na više razina i doprinosi zajednici na različite načine. Svaka od ovih uloga oblikuje njegov svakodnevni život i motivira ga da se stalno usavršava, bilo kroz profesionalne izazove ili kroz sportske uspjehe.